اخبار و اعلانات

درگذشت ناگوار جناب استاد دکتر سیدحسن مطیعی لنگرودی

به استحضار مخاطبان و همراهان فرهیخته فصلنامه پژوهش های روستایی می رساند، با کمال تاسف و تاثر، جناب آقای دکتر سیدحسن مطیعی لنگرودی: استاد بازنشسته دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران، مدیر مسئول و عضو سابق هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های روستایی و یکی از بنیانگذاران این فصلنامه، پس از عمری تلاش و خدمت علمی و مدیریتی صادقانه، دعوت حق را لبیک گفتند. این ضایعه را به خانواده محترم ایشان، جامعه علمی و به ویژه متخصصان و دغدغه مندان توسعه روستایی ایران تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان، آمرزش و علو درجات را خواستاریم.

مطالعه بیشتر

درگذشت پدر بزرگوار سرکار خانم بشیری، کارشناس محترم نشریه

بازگشت همه به سوی اوست با نهایت تاسف، باخبر شدیم که پدر بزرگوار سرکار خانم بشیری، کارشناس کوشا و متعهد فصلنامه پژوهش های روستایی، امروز مصادف با اربعین حسینی به رحمت ایزدی پیوستند. هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های روستایی، این ضایعه را به خانواده محترم بشیری تسلیت گفته و برای بازماندگان از درگاه پروردگار، طلب سلامتی و صبر و برای آن مرحوم، طلب آمرزش و غفران الهی دارد.

مطالعه بیشتر

درگذشت عضو بین المللی سابق هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های روستایی

با تاسف و تالم، به استحضار مخاطبان فصلنامه پژوهش های روستایی می رساند که خانم پروفسور آنا فیرمینو Professor Ana Firmino استاد جغرافیا و برنامه ریزی منطقه ای مدرسه علوم اجتماعی و انسانی در دانشگاه لیسبون پرتغال، که مدتی از اعضای هیئت تحریریه فصلنامه پژوهش های روستایی بوده و همراهی صمیمانه ای با فصلنامه داشتند، دیروز 14 می 2020 میلادی بدرود حیات گفتند. ایشان بین سال های 2012 تا 2016 ریاست مشترک کمیسیون پایداری سیستم های روستایی در انجمن جغرافیایی بین المللی (IGU) را عهده دار بودند. فصلنامه پژوهش های روستایی این ضایعه را به خانواده و دوستان ایشان تسلیت گفته و برای ایشان ...

مطالعه بیشتر

تبریک موفقیت فصلنامه پژوهش های روستایی در سامانه نشریات علمی جهان اسلام به همراهان نشریه

به استحضار می رساند، فصلنامه پژوهش های روستایی در آخرین ارزیابی سامانه نشریات علمی جهان اسلام (ISC) موفق به کسب رتبه Q1 و عنوان نشریه هسته این سامانه (نشان کاپ طلا) با ضریب تاثیر 0/713 بر اساس ارزیابی سال 1396 شده است. این موفقیت ارزنده را خدمت پژوهشگران گرانقدری که با مقالات خود زمینه این توفیق را فراهم نمودند و همچنین خدمت تمام مدیران محترم فصلنامه پژوهش های روستایی تبریک می گوییم. چشم انداز این فصلنامه، موفقیت های بزرگ تر در مقیاس بین المللی است که با همت مدیران و کیفیت بالای پژوهش های نویسندگان گرانقدر مقالات نشریه، بی تردید دست یافتنی خواهد بود، ان شاالله.

مطالعه بیشتر

ثبت مشخصات کامل تمام نویسندگان به فارسی و انگلیسی در زمان ارسال مقاله

به اطلاع محققان ارجمند می رساند، از این پس مقالاتی که در زمان ارسال دارای مشخصات کامل و دقیق نویسندگان به دو زبان فارسی و انگلیسی نباشند، برای داوری ارسال نخواهند شد.

مطالعه بیشتر

عدم صدور نامه پذیرش مقاله به صورت دستی

به استحضار نویسندگان و مخاطبان ارجمند فصلنامه پژوهش های روستایی می رساند، با توجه به نامه معاون علم سنجی اداره کل برنامه ریزی و نظارت پژوهشی دانشگاه تهران، از این پس یه منظور پیشگیری از هر گونه تخلف، کلیه مراحل دریافت، داوری، بازنگری، پذیرش و یا رد و در نهایت انتشار مقالات می‌بایست از طریق سایت مجله صورت پذیرد. بنابراین امکان ارائه نامه پذیرش مقاله به صورت دستی و با سربرگ مجله وجود نخواهد داشت. لطفا توجه نموده و درخواست نفرمایید.

مطالعه بیشتر

کسب رتبه A فصلنامه پژوهش های روستایی در ارزیابی سال 1396 نشریات توسط وزارت عتف

به استحضار نویسندگان گرانقدر فصلنامه پژوهش های روستایی و سایر محققان محترم می رساند، فصلنامه پژوهش های روستایی در ارزیابی نشریات علمی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1396، رتبه A و امتیاز 87 را کسب نموده است. تحقق این امر، جز با یاری و تعهد علمی و اخلاقی نویسندگان گرانقدر مقالات فصلنامه، میسر نبود. این موفقیت را به مجموعه دست اندرکاران و مخاطبان فصلنامه، تبریک می گوییم.

مطالعه بیشتر

کسب رتبه اول نشریات جغرافیا توسط فصلنامه پژوهش های روستایی از نظر ضریب تاثیر در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

به اطلاع مخاطبان گرانقدر فصلنامه پژوهش های روستایی می رساند، این نشریه در آخرین رتبه بندی اعلام شده نشریات دارای نمایه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با ضریب تاثیر 0/389 بالاتر از همه نشریات رشته جغرافیا قرار گرفته است. این موفقیت را به همه مسئولان و دست اندرکاران نشریه تبریک گفته و دست همه محققانی که با ارائه مقالات ارزشمندشان ما را در رسیدن به این جایگاه رفیع یاری کردند، به گرمی می فشاریم.

مطالعه بیشتر

درگذشت ویراستار بخش انگلیسی فصلنامه پژوهش های روستایی

متاسفانه باخبر شدیم، جناب آقای حمید خادمی، از مترجمان مجرب و سرشناس کشورمان که از ابتدای تاسیس فصلنامه پژوهش های روستایی به همراه همسر محترمشان، سرکار خانم ذکائی مسئولیت ویراستاری فصلنامه را عهده دار بودند، دار فانی را وداع گفتند. ضمن تسلیت به جامعه فرهنگی ایران و خصوصا همسر گرامی ایشان، از درگاه خداوند برای بازماندگان صبر و برای آن مرحوم، آمرزش و علو درجات را مسئلت داریم.

مطالعه بیشتر

موفقیت فصلنامه پژوهش های روستایی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

فصلنامه پژوهش های روستایی، در آخرین جلسه شورای راهبردی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، در بین 693 نشریه نمایه شده دارای ضریب تاثیر در این پایگاه، رتبه 23 را به خود اختصاص داد. این موفقیت چشمگیر را به محققان محترمی که ما را در رسیدن به این موفقیت یاری نمودند تبریک گفته و امیدواریم همچنان شاهد حضور شایسته و خدمات ارزنده نشریه پژوهش های روستایی در عرصه تولید علم و توسعه پایدار ایران اسلامی باشیم

مطالعه بیشتر